Sarkadi Alarm

Szolgáltatások

Távfelügyelet

Mi a távfelügyelet? 

A távfelügyelet a riasztórendszer érzékelőinek távoli ellenőrzésére, felügyeletére szolgál. A távfelügyeletet mi vagyonvédelmi és életvédelmi rendszerek 24 órás távoli felügyeletével, 24 órás diszpécserszolgálattal és több járőrbázissal, bázisonként több járőrautóval látjuk el. A távfelügyeletet korábban rendőrségre bekötött riasztóként ismerték. A kor és a technikai eszközök ugrásszerű fejlődése révén egyre megbízhatóbb eszközöket (mozgás-, nyitás-, füst-, légnyomásváltozás, CO, vízkifolyás, üvegtörés érzékelők stb.) van lehetőségünk alkalmazni az irodák, otthonok ellen irányuló cselekmények, vagy az érzékelők átal küldött állapotok átjelzésére. Az átjelzésre többek között azért van szükség, mert a riasztó hangjára már egyre kevesebben reagálnak, valamint a magukra hagyott eszközök könnyen hatástalaníthatóak, szabotálhatóak, ezek állapot változásáról indított jelzések, vagy jelzések hiánya irányadó lehet az esemény forrására. Ezért egy felügyelt ingatlan eszközeinek jelzéshiánya is riasztási tényező. A beérkező jelzéseket nagyteljesítményű rendszerek és a szolgálatos szakembereink kiértékelik, hogy a bevatkozási módok közül a legmegfelelőbbet választhassák. 

  

Összefoglalva: jelzés, riasztás, kiértékelés, beavatkozás. 

  

Hogyan működik? 

A betörési esemény megkezdésekor, életvédelmi eszközök jelzésére, tűzjelzés, vagy biztonság fenyegetettség következtében a riasztó rendszerből jelzés érkezik távfelügyeletünkre, ahol a jelzéseket feldolgozása során az eseményre legmegfelelőbb protokoll alapján a helyszínhez legközelebbi járőrbázisunkról járőrautót küldünk a helyszín biztosítására, a bűnelkövető megfékezésére, vagy a veszély elhárítására. Eközben értesítjük a tulajdonos által megjelölt személyeket (családtag, szomszéd, stb). A gyors reagálás következtében a vagyon, vagy személy elleni erőszakos esemény még kialakulása előtt meggátolható. A káresemény súlyosságát a reakció idő, a járőrök felkészült helyzetfelismerése, a helyismeret és az otthoniak szokásainak ismerete tudja enyhíteni. 

Gyakran a riasztásra érkező járőr ugyan nem talál a helyszínen behatolásra utaló jeleket, de felfedezheti a tolvajok jelzéseit, amivel megjelölik a kiszemelt ingatlanokat. A jelzések avatatlan szem számára észrevétlenek maradnak, ellenben járőreink könnyen felismerik a helyismeretüknek és a tapasztalatuknak köszönhetően. 

  

Összefoglalva: esemény, riasztási lánc, járőr és rendőr/mentő a helyszínen. 

  

Kinek van rá szüksége? 

„Valaki mindig otthon van.” – hangzik az ismert rossz válasz. A tolvaj, pedig felkészülten érkezik. Az otthonmaradók biztonsága, akkor garantált, ha időben érkezik a segítség, ez sokkal fontosabb a vagyontárgyaknál.  

„Építkezünk, még nincs ott semmi.” Egy kazán, vagy épületgépészeti berendezések elvesztése, gyakran nagyobb csapás, mint egy tárcalopás az éjjeli szekrényről. 

  

Összefoglalva: Annak van szüksége távfelügyletre, aki egymagában nem tud, vagy nem akar lépést tartani a tolvajok, rablók folyamatos, felkészült fenyegetésével. 

  

Mi alapján válasszak? 

Többnyire a helyszínre érkezést gyorsaságát hangsúlyozzuk, ez persze csak részben fontos. Ugyanennyire fontos a járőrők felkészültsége, határozott fellépése. A járőrautók teljesítménye, terepképessége, a benne elhelyezett műszaki hibaelhárításra szolgáló felszerelések. Ezek határozzák meg, mit tud ellátni egy járőr és időben odaér-e. Elektromostűz, besurranó tolvaj, csoportos rablás, vagy megnyomott pánikgomb eltérő felszerelést és felkészültséget igényel. Felkészültségünket már felismerték a bűnelkövetők is, mert sok esetben a cég emblémája elegendő a megelőzéshez. Erre külön büszkék vagyunk. 

  

Összefoglalva: Hóban-sárban maximum 10 perc alatt a helyszínen, 2 fővel, nagyteljesítményű gépjárművekkel. 

  

A csatlakozás menete? 

Minden esetben helyszíni felméréssel kezdődik a távfelügyeletre csatlakozás folymata.Új riasztórendszer kiépítése, meglévő riasztórendszer korszerűsítése, vagy távfelügyeleti átcsatlakozás folyamatát itt tárja fel egy szaktanácsadó. Majd az objektum adottságai alapján műszaki tervezés és ajánlatadás következik. Ezután vagy saját biztonságtechnikai szerelője, vagy a mi szakembereink telepítik az érzékelőket, műszaki eszközöket, majd a távfelügyeleti hálózathoz csatlakozik a lakásriasztó, házvédelmi rendszer, iroda. Ezután a próbariasztás során, ellenőrizzük a kiérkezési időt. A járőrök szemrevételezik az ingatlant, együtt felkeresik a víz, gáz fő elzárókat. Majd röviden elbeszélgetnek az ottlakókkal, hogy megismerjék a szokásaikat. Ez a személyes találkozó azért fontos, mert ennek révén sokkal közvetlenebb kapcsolat alakul ki. 

  

Összefoglalva: Felmérés, telepítés, ellenőrzés, próbariasztás, kapcsolat. 

© 2022 Sarkadi Alarm. www.sarkadialar.hu

Cookie szabályzat

Ez a weboldal cookie-kat használ.

Értettem.